Кривой Рог > Писатели и поэты > Грес Галина Ивановна > Віщун | Писатели и поэты Кривого Рога - 1775.dp.ua
Нічний гість
Літньої місячної ночі розбудив мене гучний брязкіт віконного скла. Спросоння не могла збагнути, що сталось. Другий поверх, то здається, хто міг постукати. Підвелась тихенько з ліжка і обережно підійшла до вікна. Велике, з рамами-двійниками, воно виходило у просторий, нічим не захаращений двір. Звідси цікаво було спостерігати за життям у сусідніх будинках та дворах. Вздовж вулиці горіли ліхтарі, і в їхньому сяйві віття високих тополь ледь гойдались від легеньких подихів вітру, а густе листя тихо перешіптувалось поміж собою. Нічого підозрілого у дворі я не помітила. Спробувала, було, повернутись до ліжка. Та мене знову як магнітом потягло до вікна. Невже взнаки дається старість? То цілісіньку ніч не стуляються очі, то ніби й не спала, бо приверзеться казна-що: неймовірно жахливе і бридке. І вертишся тоді в постелі як млинок на вітрі. Доведеться - таки випити снодійного, і все минеться. Тут нічого дивуватись: не випадково ж кажуть, що самотність вчиняє з людиною дивні дива. Та на мить забула про снодійне і знову підійшла до вікна. Помітивши на підвіконні якийсь безформний, схожий на сіру ганчірку предмет, наважилась його відчинити. І щоб ви думали? Моєму здивуванню не було меж! Ніяка то виявилась не ганчірка: на підвіконні, відкинувши назад голову і вчепившись кігтями в раму, лежав великий, сірий птах. Обережненько доторкнулась до сірого, що звисало з підвіконня, крила, потім, вже сміливіше, взяла нічного гостя в руки і відчула неймовірне калатання його серця. Воно ніби намагалось вирватись з грудей непритомного птаха.
Що ж його робити? Не мертвий, та й не зовсім живий! Поклала бідолаху на стіл, увімкнула світло і ахнула: « Боже мій! Яке красиве створіння! Та чим же тобі допомогти?» Взяла ложку і спробувала відкрити його великий дзьоб. Та це виявилось не такою вже простою справою. А коли спроба вдалася, птах вхопив на повні груди повітря і відкрив свої великі малахітові очі. Вони вразили мене до нестями. Отак і дивились якусь мить одне на одного. І раптом на місці птаха в місячному сяйві, що падало на стіл, привиділась мені постать вродливої, оповитої прозорим серпанком, юнки. Не встигла я й отямитись, як привид зник, а пір’я сови засяяло густими перлинами, неначе хтось розсипав по ній біле намисто. Малахітові очі дивились на мене уважно, начебто хотіли попередити про щось неминуче. Але про що?.. Тепер птаха можна й відпустити. Обережно взяла його в руки, піднесла до розчиненого вікна і тільки-но розтулила долоні, як нічний гість, вдаривши крильми об повітря, зник за рогом будинку.
Місяць стояв повний, круглий як м’яч. Здавалось, що цієї чарівної тиші до ранку ніхто не порушить. В нічному небі пливли невеличкі прозорі хмаринки. Та згодом вони ставали великими, сірими і насувались на місяць неначе зграї зголоднілих вовків. І раптом широченна блискавка з великої чорної хмари розколола небо навпіл. Відразу біля самісінького вікна вдарив грім з такою силою, що забрязкотіли шибки. В ту ж мить вуличні ліхтарі погасли, і настала непроглядна темрява. Я поспішила зачинити вікно, бо по склу забарабанили великі краплі дощу. Здійнявся страшенний вітер. Налякана негодою, я відійшла в глибину кімнати і мою увагу привернуло несподіване мерехтливе світіння на столі. З кожним спалахом блискавки воно світилося все виразніше і яскравіше. Рій думок увірвався в голову: яку ж іще несподіванку принесе мені ця коротка літня ніч? Коли ж увімкнулось світло, на столі, де лежав птах, я помітила невеличкий, сніжно-білого кольору камінець. Обережно, щоб не зронити, поклала його на долоню, і враз за вікном запанувала німотна тиша, в якій десь з далини вчувалось жалібне собаче завивання. А я до самого ранку тримала камінчик в долоні, аж поки в кімнату не зазирнули перші промені сонця. Тоді я не могла й подумати, що то був віщун.


Добавить комментарий
Ваше имя:
Введите код:
Комментарий:

Вы творческий человек?
У Вас есть собственные стихи или проза?
Вы имеете отношение к нашему городу - Кривому Рогу?
Мы будем рады абсолютно бесплатно опубликовать Ваше творчество в текущем разделе.
Для этого нужно просто написать нам.