Кривой Рог > Писатели и поэты > Федоренко Дмитрий Тимофеевич > Врятуймо духовність українців | Писатели и поэты Кривого Рога - 1775.dp.ua
Книга написана в співавторстві з Ольгою Федоренко (онукою Д.Т.Федоренко)

Виявляється, якщо навіть одноразово пити, навіть лише пиво, міцні напої, сквернословити, битися, паскудити у взаєминах, "дружити" з наркотиками – у наших спадкоємців будуть негайно ушкодженими гени та хромосоми, інакше кажучи, власноручно штовхнемо своїх діточок до прірви каліцтва, недоумкуватості, заторможеності… Самі батьки! Господи! Це ж приведе до фактичної загибелі самої дитини і всієї цивілізації!
Цигаркові та інші магнати готові привчити до курева навіть дошкільників, аби прибуток. А далі що? Безодня, знову повернення народу на мільйони років до нашої ери? Люди добрі, схаменіться!


Не кури сам і не дозволяй дітям, бо кожна затяжка цигаркового диму погано впливає на генну і хромосомну картину дітей і молоді.
Руйнівно діють алкоголь і наркотики. Бережіться!
Народна мудрість

Діти і підлітки повинні думати лише про добро, передбачати добро, а погане “відкидати”, бо все недобре має здібність “посідати” в пам’яті дітей і підлітків
Народна мудрість

Порівняння спадковості світів
Спадковість – це така химерна штука, що, припустимо, від корови завжди народжується теля, з якого колись виросте корова, а не орел чи жаба. Правда, може народитися телятко хворим, ушкодженим, але лише телятко. Точно так спадковість і у людей. Завжди при нормальних умовах від китайців народять лише китайці, від африканців – африканці. Правда, трапляються винятки тоді, коли шлюби стають змішаними, тоді спадковість теж мішає гречку з рисом, а як перенести на людей, то можуть вийти досить не передбаченими "вінегрети з перцем". Інакше кажучи, чистої нації при змішаному шлюбі ніколи не буде. І ще декілька особливостей спадковості серед людей. Відомо, що в нормальних умовах у кожної дитини при народженні є чистими гени спадковості, і таких ген – близько 3000. Кожен з генів за щось своє відповідає. Особливо вразливими є гени спадковості, які "гребуть під себе" усе паскудство, що трапляється у людини.
Можна задати питання: А давні племена мали гени? А хіба вони генетично не люди? А хіба вони підкорялись іншим біологічним законам?
Все абсолютно точно, ідентично, з тою лише різницею, що у сиву давнину на такі проблеми менше всього звертали уваги. Знали мало, тому дозволяли собі кухоль якоїсь сивухи-бормотухи для піднесення настрою, скурити листячко-два висушеного тютюну, але це не носило стихійний характер.
Погляньте нині. Іде собі юнак з юнкою, обидва шмаляють заморські (особливо вона!) цигарки і п'ють прямо з пляшки пиво. О культура стрибнула в антикультурну прірву! Це важливо, бо шкідливо:
1. У молодих батьків, які курять (бодай один з них) і до того ж випивають по пляшці (келиху) пива, чи стопарик самогонки, горілки, коньяку чи вина обов'язково народиться дитина з ушкодженими генами спадковості. Отакої, самі одержували кайф, а дитя – каліка. Це можуть бути ушкодження ручок, ніжок, обличчя, мозку; це можуть бути приховані каліцтва: не уміє слухати, не бажає читати, не любить батьків, оточуючих, тощо.
2. У дітей, народжених ушкодженим шляхом, не буде дітей зовсім, а як будуть, – вийдуть ушкодженими.
3. Ніколи не лайтеся, не сваріться, не бийтеся між собою чи безпосередньо з дітьми, що у випадок наявності вплине на свідомість, слухняність й інші якості дитини.
4. Прослідкуйте, щоб ненароком не відвідало вашу дитину рукоблудство чи якийсь інший вид онанізму, що настільки пагубно може вплинути на дитину, яку врешті решт можна втратити назавжди.
5. Категорично вживіть заходів, щоб ваші діти не стали куріями, не пізнали смак наркотиків, не вживали алкогольні напої, особливо пиво, яке самостійно приносить величезну шкоду юному організмові, перебуваючи в крові дитини і впливаючи на її гени спадковості.
Молоді батьки! Піклуйтеся не лише про ваших дітей, а й про майбутніх онуків, які можуть з'явитися на світ з ушкодженими генами!

Гени – багатство, а в борг не позичити
Народне прислів'я

У середині березня 2006 року канал “Інтер” у передачі про покинутих дітей показав жіночку, яка народила сина, обгорнула його в лантух, покинула там і пішла собі геть. У неї почалися кровотечі, звернулася до лікарів, які зрозуміли стан жінки, вона змушена була зізнатися, розповісти, де її син... Виявилося, що покинутий синок ще живий, тільки голодний, виснажений. Привели цю породіллю, схожу на віслицю-дикунку, з чорним обличчям... З плином часу цей бідолашний синочок розшукуватиме свою матусю, дякуватиме, що відкрила світ Божий, дала спроможність жити, наслідувати рід людський... І таких спотворень стає все більше.
Видатний учений Придніпров’я, доктор філологічних наук, професор Анатолій Васильович Козлов, розкриваючи поняття “духовності”, стверджує: “духовність людини – це спрямованість внутрішнього світу людини та її діяльності в світі навколишньому, а також спрямованість самого способу життя на добро- чи злотворення” (див.: Козлов А. В. Духовні константи жанрів драматургії // Література. Фольклор. Проблеми поетики: Зб. наук. праць. – Вип. 25. – Ч. 2. – К.: Акцент, 2005. – С. 19; та інші публікації автора).
А як з покинутими дітьми на сьогодні? В Україні всього-навсього близько двох мільйонів... Що це? Генна криза? Вимирання нації?
Прочитайте дослідження професора Козлова А. В., який опублікував понад десяти наукових праць про душу українців і духовність народу, а саме:
Козлов А. В. Сутність духовності // Література. Фольклор. Проблеми поетики. Зб. наук. праць. – Вип. 21. – Ч. 1: Аспекти духовності української літератури. – К.: Акцент, 2005. – С. 5 – 26;
Його ж: Одухотворення праці в українській літературі // Література. Фольклор. Проблеми поетики. Зб. наук. праць. – Вип. 14. – К.: Акцент, 2002. – С. 5 – 10; та інші.
А скільки праць інші визначні вчені подарували світу? А вчителі школи і викладачі вузів? Що ж, настав час включити до навчальних планів вузів і академій, технікумів і училищ, гімназій і навіть загальноосвітніх шкіл спецкурси з проблем генної інженерії, щоб зупинити наближення катастрофи, до якої може прийти людство при такому невігластві у генетично-хромосомних особливостях людського життя і зростаючій тенденції до горіщанського підкидання новонароджених.
Каган М. С. Про духовне // Вопросы философии. – 1985. – № 9 (рос. мовою).
Козлов А. А. Духовні константи жанрів у драматургії // Література. Фольклор. Проблеми поетики. Зб. наук. праць. – Вип. 22. – Ч. 2. – К.: Акцент, 2005. – С. 18 – 31;
Його ж: Дух жанру “слово” – як проблема // Література. Фольклор. Проблеми поетики. Зб. наук. праць. – Вип. 24. – Ч. 1. – К.: Акцент, 2005. – С. 30 – 35;
Його ж: Духовність драматургії й театру // Література. Фольклор. Проблеми поетики. Зб. наук. праць. – Вип. 25. – Ч. 1. – К.: Акцент, 2006. – С. 42 – 48;
Його ж: Духовність як літературознавча категорія: Монографія. – К.: Акцент, 2005. – 272 с.
Людина і духовність: Матеріали міжнародної науково-практичної конференції уряду України... Керівник Комаров Л. К. – К., 1996. – Т. 5.
Основні напрямки розвитку духовності... // Урядовий кур’єр. – 1999. – 6 травня.
Уледов А. К. Духовне життя суспільства. – М., 1980 (рос. мовою).


Добавить комментарий
Ваше имя:
Введите код:
Комментарий:

Вы творческий человек?
У Вас есть собственные стихи или проза?
Вы имеете отношение к нашему городу - Кривому Рогу?
Мы будем рады абсолютно бесплатно опубликовать Ваше творчество в текущем разделе.
Для этого нужно просто написать нам.