Кривой Рог > Писатели и поэты > Богун (Найденко) Іван Володимирович > Добавка до пенсії | Писатели и поэты Кривого Рога - 1775.dp.ua
Попід Божим світом човгав стертими підборами зношених чобіток запізнілий квітень. Електронний годинник на стіні висотного будинку нечутно відтактовував його близький кінець. Над містом безцільно зависли брунатні хмари з недоношеного дощу і рудого блювотіння доменних печей, котрі з нервовою нетерплячкою також чекали сонця. А я безцільно стояв на центровій площі, розмірковував ні про що і лукаво спостерігав, як велике півкосмічне коло щойно розквітлих тюльпанів, милосердними лещатами охопивши рекламний шпиль посередині психічного центру міста, ненав’язливо дратувалося з похмурими небесами та безкінечною вервечкою поспішаючих кудись автомобілів. Настрій у мені закляк на рівні 34-х градусів за Цельсієм. Інертне завершення нудного робочого дня не обіцяло на вечір нічого путнього.
Зненацька мою наповнено-осмислену безцільність порушив благаючий голос. То якийсь п’яненький чоловічок ходив поміж людей з пожованою цигаркою в зубах і просив дати йому вогника. Один перехожий відповів, що не палить, другий те саме відповів, п’ятий, сімнадцятий... Помітивши і мене звіддалік, нетвердою ходою чоловік рушив до мене. А почувши, що і я не палю, сердито скривився, розчаровано витяг з-поміж почорнілих зубів та зім’яв дрижачими руками цигарку, жбурнув її на тротуар і пішов собі геть.
З-позад нас на зупинковий майданчик насувалася зодягнена в жовтогарячий балахон жінка-прибиральниця. Вправно орудуючи мітлою, вона швидко згребла сміття, віднесла його на замашному совку до пащекуватої урни і з красномовною демонстрацією виконаного обов’язку на зморшкуватому обличчі теж пішла закругляти свій робочий день.
На зупинці стало так незвично чисто, аж святково. Дама бальзаківського віку праворуч від мене відверто запосміхалася і вище підняла розквітлу гілочку вишні у руці. Враз подумалося мені: от і добре, що чоловіки всуціль кинули палити! Тепер стане довкола чистіше, не в’язнутимуть ноги у купах запльованих недопалків, не буде роботи прибиральниці, і вона дійсно перейде на свій заслужений відпочинок.
Аж раптом на горизонті небо розверзлося блакитною чистотою. Всі разом повернули заклопотані голови туди. З потоку сонячного світла, яке зненацька розтяло гущу мутного хмаровиння навпіл, випливла красива-прекрасива дівчина у білому. Вона йшла у наш бік, і всі зачаровано дивилися на неї. Навіть жінки! Всі забули враз, нащо тут стоять, перестали зиркати на номери під’їжджаючих маршруток…
Дівчина підійшла зовсім близько. Вона була схожа на царівну з дитячої казки. Чоловіки на зупинці, не соромлячись кумедного свого вигляду, прямо-таки пороззявляли роти.
Дівчина зупинилася, кілька метрів не доходячи до знервованого натовпу. Кинула знічев’я гіпнотизуючий погляд, граціозним рухом дістала з білої сумочки розцяцьковану коробку. Красивим нігтиком здовбала прозору обгортку, гидливо скинула її на щойно підметений тротуар. Витягла цигарку. Клацнула запальничкою. Догори потягнувся шлейф смердючого диму.
Чоловіки заклякли. З вишневої гілочки у руці жінки поряд зі мною враз посипався цвіт. Зеленаве світло на неоновому годиннику зробилося рудянистим. Тюльпани довкола рекламного щита, ніби по команді, постуляли пелюстки і миттєво посхиляли голівки. Люди раптом згадали, що вони стоять тут не просто так, а чекають маршруток, і дружно вишкірилися на дорогу.
Тільки-но дівчина востаннє затяглася і жбурнула під ноги недопалок, привидом з’явилася жінка з мітлою. Обличчя її висвітлювало торжество власної потрібності: тепер, схоже, їй не випадає жити лише на куценьку пенсію!


Добавить комментарий
Ваше имя:
Введите код:
Комментарий:

Вы творческий человек?
У Вас есть собственные стихи или проза?
Вы имеете отношение к нашему городу - Кривому Рогу?
Мы будем рады абсолютно бесплатно опубликовать Ваше творчество в текущем разделе.
Для этого нужно просто написать нам.