Кривой Рог > Музыканты > Композиторы Белова Марина Николаевна VІ фестиваль-конкурс авторской музыки и поэзии Долинский листопад 2013 | Музыканты Кривого Рога - 1775.dp.ua

Рідне місто - перлина в степах,

Перший крок, перше слово і друзі.

Запах хліба, колиска в житах,

Соловейко співучий у лузі.

До 90-річчя утворення Долинського району був присвячений VІ відкритий фестиваль-конкурс авторської музики і поезії „Долинський листопад” і видання літературно-музичного альманаху № 2 митців громадської організації „Сузір’я Долинщини".

Фестиваль об’єднав в собі близько 40 учасників з Долинської і Долинського району, м. Кіровограда і нашої області, м. Києва і Кривого Рогу.

У фойє молодіжного центру „Червона калина" гостей чекала виставка учнів образотворчого відділу дитячої районної музичної школи, де викладачі О.Куколь та О.Омельченко проводили майстер-клас з виготовлення квітів з природного матеріалу…

Родзинкою фестивалю був виступ оркестру народних інструментів з міста Малої Виски. З ним виступали троє композиторів: П.Лойтра – директор школи мистецтв (який зайняв І місце в номінації „Автор музики і виконавець”); В. Мельник – викладач школи – ІІ місце (яка приїздила вже третій раз у Долинську, а перший раз з двома онуками – виконавцями її пісень); П.Шамкий, який посів ІІІ місце як автор музики з піснею „Вишивала мати мою долю”, яку виконувало тріо викладачів. Оркестри народних інструментів – це велика рідкість, тому їх виступ особливо тепло зустрічав зал.

Всіх гостей, які приїхали до нашого міста, відомого на Україні по фестивалю „Долинський листопад” як музичне і поетичне, вітав ансамбль викладачів музичної школи на чолі з директором, організатором фестивалю, членом асоціації композиторів – М.Бєлової. Під їхнє виконання гімну „Долинський листопад” була виконана хореографічна постановка привітального танцю і запрошені на сцену всі учасники дійства. З побажанням вдало виступити, гостинно і тепло вітали учасників представники адміністрації міста: міський голова – С.Зеленокорінний, заступники голови райдержадміністрації – І.Бондаренко, голови районної ради – В.Валантир. Глядачі вітали „Сузір’ївців”, гостей фестивалю, представників влади бурхливими оплесками.

Фестиваль і митців підтримали міська рада і заступники голови міської ради Л.Бабенко та М.Гронт, депутат обласної ради П.Костючок, відділ культури, туризму та культурної спадщини та дирекція Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд, зберігач музею – В.Маруценко, за що їм вдячні організатори та гості конкурсу.

Урочистим танцем під пісню-гімн „Кіровоградщина” (музика авторки проекту, слова викладача музичної школи Д.Попової) та короваєм зустрічали всіх гостей – музикантів та поетів вихованці відділу народно сценічної хореографії музичної школи (викладач Г.Жир).

Хор учнів музичної школи вразив слухачів чистим дитячим інтонуванням, мелодійністю пісні та змістом слів, присвячених святу. Діти виступали в нових концертних костюмах, усміхнені та урочисті.

Сам конкурс поділявся на п’ять номінацій: „Виконавець авторської музики (з номінацією „Автор музики”); „Пісенна поезія”; „Виконавець і автор музики” і номінація „Талановита молодь”, яка приймала участь у всіх номінаціях. Всі виступи виконавців були присвячені темам: патріотичній – до 90-річчя утворення Долинського району; до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка; пісенній ліриці.

Молодь не відставала і по балах не поступалася від дорослих виконавців. Володаркою Гран-Прі стала В.Пшебильська (учениця районної дитячої музичної школи), як автор і виконавець власної пісні. І місце зайняв дует у складі В.Андрієнко та К. Момот в номінації „Автор музики і виконавець”. Однакову кількість балів набрала і вихованка Кіровоградської музичної школи № 2 ім. Ю.Мейтуса І.Смаглюк, яка натхненно виконала пісню під фортепіано „Я нікому не віддам”. А в номінації „Виконавець авторської пісні” у віковій категорії „Талановита молодь” зайняла І місце Є. Куба (Кіровоградська музична школа № 2), яка віртуозно грала на бандурі і співала пісню свого викладача – М. Долгіх. ІІ місце отримала В. Горова, яка виконала пісню, присвячену 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка – „Почути Тараса” (слова до якої написав відомий в Долинській поет – В.Яремчук). З великим почуттям виконав власну пісню учень Кіровоградської музичної школи № 3 М.Воробйов і отримав ІІІ місце; те ж місце, але в номінації „Виконавець авторської музики” отримала В.Лозинська з Долинської.

Фестиваль-конкурс оцінювало поважне журі: композитор з Києва, переможець Міжнародного конкурсу авторської музики – О.Бернадський; М.Долгіх – викладач Кіровоградського музичного училища, кандидат мистецтвознавства; А.Шульга з м. Кіровограду – переможець Всеукраїнських конкурсів авторської пісні; Л.Баранова – поетеса, член літоб’єднання „Степ”, з м. Кривого Рогу; М.Черниш – поет, екс-редактор газети „Долинські новини”; В.Яремчук – літературний редактор альманаху „Сузір’я Долинщини”, член літоб’єднання „Степ”.

Коли працювала лічильна комісія, всі члени журі виступили зі своїми цікавими віршами та піснями. Звучали пісні у виконанні О.Бернадського та І.Малаги, М.Клімової (м. Кривий Ріг), А.Шульги, В.Герасименка (м. Долинська). На думку журі, майже всі виступи конкурсантів були досконалими, музично і поетично довершеними, артистичними з яскравим розкриттям образу.

Так, в номінації „Пісенна поезія” з глибоким змістом віршів переміг М.Нагорний (тема – пісенна лірика) та В.Ляшкевич з Долинської (патріотична тема); ІІ місце зайняла К.Анісімова (в номінації „Талановита молодь”), Н. Колісник з села Кірове та Т. Іващенко (за різними темами). Третє місце посів по патріотичній темі П.Притула; по ліриці за однаковою кількістю балів – Т.Кузьменко (з села Катеринівки) та В.Бугрій. Не менш досконалими та пісенними були вірші учасників з Кіровограду – Н.Шмітке, А.Чорної та з Долинської – Н. Гузнак, В. Тимофєєвої, Л. Бичек, О.Ломовсього, Н. Ільченко. Можна було б привести багато віршів всіх цих поетів, як приклад, але не вистачить місця в статті для цих прекрасних рядків.

Свою творчість автори Долинського району об’єднали в другому літературно-музичному альманасі „Сузір’я Долинщини”, який теж присвячений ювілею району. Творчі надбання 37 поетів, художників і музикантів ввійшли в яскраву, добре оформлену змістовну книгу, виходу в світ якої сприяли адміністрація та районна рада міста на чолі з Г.Вітряком та Г.Данилюком і підтримкою депутата районної ради В.Черніцького. У вступі до альманаху „Сузір’я Долинщини” представники влади висловили своє ставлення до аматорського мистецтва.

Упорядник, музичний редактор і дизайнер книги – голова творчого об’єднання „Сузір’я Долинщини” М.Бєлова, літературний редактор В.Яремчук, комп’ютерний набір В.Короп. В кінці книги є слова:

Є зорі і великі, і малі

Та суть їх всіх одна –

посіяти прекрасне на Землі!

І це дійсно так. Адже мистецтво для того і існує – приносити у цей світ прекрасне! Великий формат книги дозволяє зручно читати вірші, ноти, переглядати чудові художні роботи В.Сорбата, родини Яковенків, румунки за походженням і жительки міста Д.Парфене, О.Кондратенко та А.Кіндрицького. Презентація цієї книги відбулася на фестивалі „Долинський листопад”, де звітували митці району. Видавець В. Лисенко сприяв швидкому і якісному виходу цього альманаху, за що йому дуже вдячні представники об’єднання. Це колективний альманах, в якому представлено поезію, прозу, художні твори та музику учасників об’єднання митців, які правдиво відображають в своїх творах людські почуття, історію рідного краю, розмірковують про сенс буття та про загальнолюдські цінності.

Тож, на фестивалі урочисто була вручена ця монументальна книга творчості людей, які проживають на Долинщині та які з нею поєднані… На кожному фестивалі співають авторські пісні учасники фольклорно-обрядового колективу „Калина” (керівник Ю.Давидовська). Ці невтомні оптимісти, не зважаючи на свій вік, вносять неповторний колорит та святковий настрій глядачам. Як виконавці авторської музики вони отримали ІІ місце (патріотична тема) за виконання пісні на вірші М.Родинченка.

Перше місце, як автор музики, посіла викладач районної дитячої музичної школи В.Чернецька, а виконала її пісню відома в Долинській вчитель Л.Боркута (ІІ місце). Проникливо і ніжно був виконаний „Осінній романс”. В номінації „Автор музики і виконавець” І місце отримав чудовий гітарист та співак В.Могильний (в дуеті з С.Тузом, Кіровоград); ІІІ місце - О.Липка( Пантаївка), яка яскраво представила власну пісню. ( Пантаївка).

На фестивалі були вручені грамоти за співавторство поетам А.Корінь (Кіровоград), Л.Барановій (Кривий Ріг), В.Яремчуку та М.Родинченко (Долинська), музику до їх віршів написала М.Бєлова. Ці пісні зайняли призові місця в конкурсах асоціації композиторів. Крім того, вони надруковані у Всеукраїнському науково-методичному журналі „Мистецтво в школі”…

Підходив до кінця пісенно-поетичний марафон фестивалю. Учасники були нагороджені призами, квітами, грамотами. Гості фотографувалися, ділилися досвідом, знайомилися, обговорювали результати і всі залишилися задоволеними. Всі бажаючі переглянути попередні та цьогорічний фестивалі зможуть на сайті м. Кривого Рогу в розділі „Музиканти”, який веде автор проекту, чи просто набравши назву фестивалю в пошуковій системі Інтернету…

Традиційно закінчився фестиваль піснею, яка стала візиткою „Долинського листопаду” – „Магія осені” (слова Л.Баранової), під яку на сцені салютами злітало листя. І хоч надворі вже було прохолодно, моросив дрібний дощик, та у душах учасників фестивалю було тепло і сонячно.

Магія осені… Серцем згораю

На золотому її олтарі:

Нібито вперше я знову кохаю…

А за вікном падолист на порі.

(Наталія Стоян)

VІ фестиваль Долинский листопад, 2013
Участников фестиваля приветствуют: М.Белова - автор проекта; И.Бондаренко - заместитель главы райгосадминистрации; С.Зеленокоринный - председатель городского совета;В Валантырь - заместитель главы районного совета; Л.Бабенко -заместитель главы председателя городского совета. Фото 19 октября 2013 года.


VІ фестиваль Долинский листопад, 2013.Звучит гимн фестивалю.
Звучит гимн фестиваля "Долинский листопад" - исполняет ансамбль педагогов Долинской музыкальной школы (слова А.Греса, муз.М.Беловой)


Гран-При у ученицы музыкальной школы - В.Пшебильской
В номинации автор музыки и исполнитель - Гран-При у ученицы музыкальной школы - В.Пшебильской, 2013


Выступает с приветствием председатель жюри А.Бернадский (г.Киев)
Выступает с приветствием председатель жюри А.Бернадский (г.Киев) и И.Малага (г.Долинская), фестиваль 2013 года


Поёт П.Лойтра - 1 место в номинации автор и исполнитель, 2013
Поёт П.Лойтра - директор школы искусств(Малая Виска)- 1 место в номинации автор и исполнитель, 2013 год. Аккомпанирует оркестр народных инструментов педагогов школы.


Выступает М.Климова (Кривой Рог), 2013
Выступает М.Климова (Кривой Рог), 2013. Фестиваль "Долинский листопад"


После награждения участников и победителей фестиваля
Участники и победители VІ фестиваля авторской музыки и поэзии "Долинский листопад" - 2013 на сцене.


Е.Куба - І место в номинации исполнитель авторской музыки
Е.Куба - І место в номинации исполнитель авторской музыки, г.Кировоград (муз.М.Долгих), фестиваль 2013 года


Хлеб-соль участникам фестиваля под звуки гимна, 2013
Хлеб-соль участникам фестиваля под звуки гимна, 2013 ( вручают ученики народно-сценической хореографии музыкальной школы)


ІV часть VІ фестиваля-конкурса авторской музыки и поэзии Долинский листопад 2013
ІV часть VІ фестиваля-конкурса авторской музыки и поэзии "Долинский листопад" 2013. Содержание 4 части: 1.Выступление М.Воробьёв (гитара, Кировоград) 2.Выступления членов жюри: А.Бернадский (Киев), И.Малага, В.Яремчук, В.Герасименко, М.Черныш (Молодёжное), Л.Баранова (Кривой Рог), А.Шульга (Кировоград). 3.Отделы спортивно-бальной и народно-сценической хореографии музыкальной школы (педагоги В.Бойко, Г.Жир). 4.М.Климова (Кривой Рог). 5.Награждение участников и победителей фестиваля членами жюри и автором проекта М.Беловой. 6.Заключительная песня "Магия осени".
ІІІ часть VІ фестиваля-конкурса авторской музыки и поэзии Долинский листопад 2013
ІІІ часть VІ фестиваля-конкурса авторской музыки и поэзии "Долинский листопад" 2013. Содержание ІІІ части: 1.Выступления П.Лойтры, И.Игнатьевой (Мала Выска). 2.Поэты: П.Притула, А.Ломовской, А.Чёрна, Н.Ильченко, Н.Шмитке. 3.Музыканты: Е.Куба (бандура, Кировоград), Л.Боркута (В.Чернецкая - фортепиано), дуэт К.Момот и В.Андриенко,В.Пшебыльская, И.Смаглюк (Кировоград).
ІІ часть VІ фестиваля-конкурса авторской музыки и поэзии Долинский листопад 2013
ІІ часть VІ фестиваля-конкурса авторской музыки и поэзии "Долинский листопад" 2013. Содержание ІІ части: 1.Фольклорно-обрядовый ансамбль "Калина". 2.Поэты: К.Анисимова, Н.Гузнак. 3.Выступление Н.Ильченко и В.Лозинской. 4.Поэты: Т.Иващенко, В.Ляшкевич, В.Бугрий, Т.Кузьменко. 5.Выступление В.Горовой. 6.Поэты: В.Тимофеева, Л.Бычек, Н.Нагорный, Н.Колиснык. 7.Оркестр народных инструментов (Мала Виска): трио педагогов школы искусств, В.Мельник.
І часть VІ фестиваля-конкурса Долинский листопад 2013
І часть VІ фестиваля-конкурса авторской музыки и поэзии "Долинский листопад" 2013. Содержание І части: 1.Выставка юных художников Долинской музыкальной школы. 2.Гимн фестиваля. 3.Поздравления участников администрацией города. 4.Поздравления участников членами жюри. 5.Выступление хора учеников музыкальной школы. 6.Звучит гимн "Кировоградщина".
Добавить комментарий
Ваше имя:
Введите код:
Комментарий:

Наталія Гузнак (Стоян)
25-12-2013 22:02

Приємно згадати! Чудове свято, що залишило теплі спогади у душі.

Юрій Володимирович
16-02-2014 23:37

Сердечно приветствую участников и организаторов Долинського листопада и хочу выразить свою глубокую признательность руководству фестиваля за подвижнический труд по сохранению нравственных основ нашего общества и отметить важность и значимость Вашей миссии!

МУЗЫКАНТЫ Кривого Рога: Оркестр народных инструментов Криворожского музыкального училища МУЗЫКАНТЫ Кривого Рога: Наши соседи - музыканты

Оркестр народных инструментов Криворожского музыкального училища - известный коллектив нашего города.

Об участии в IV Международном фестивале...

Волей судьбы, я бывшая Криворожанка, живу и работаю в городе Долинская – в 60-ти километрах от Кривого Рога (возле нашего города строится Криворожский горно-обогатительный комбинат). На таком же...