Кривой Рог > Музыканты > Музыкальные коллективы Эстрадные коллективы Мужской вокальный ансамбль Фолькстон | Музыканты Кривого Рога - 1775.dp.ua
Внимание! 13 августа 2016 года в 15-00 состоится Первый Криворожский открытый фестиваль авторской песни имени Кузьмы Скрябина в сквере Дворца молодёжи и студентов. Приглашаем всех желающих почтить память известного музыканта.

Свідоцтво про народження

Чоловічий вокальний ансамбль “Фолькстон” було засновано 19 листопада 2003 року на базі Криворізького міського музичного училища студентом III курсу Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського Євгеном Старушкіним (після зміни прізвища став Євгеном Мєдвєдєвим). У складі ансамблю були студенти та випускники училища різних років та різних спеціальностей. В репертуарі ансамблю – пісні історичної, соціальної, любовної та сімейно-побутової тематики, обрядовий фольклор, духовна музика. Велась робота над оволодінням засобами сучасної західноєвропейської музики, застосовували джазові прийоми. Репертуарна спрямованість, головним чином, підпорядковується таким напрямкам, як щодо подій, що мають відбутися в мистецькому житті країни, області, міста, але доводиться знаходити час і для самопідготовки й самовдосконалення.

Історія створення

Прототипом “Фолькстону” був чоловічий ансамбль Халіди Сиротюк 1997-1999 років, що складався зі студентів диригентсько-хорового відділу КММУ, в репертуарі якого були такі твори, як опера “Запорожець за Дунаєм” С. Гулака-Артемовського (мішаний склад), пісні Платона Майбороди, Ігоря Шамо на вірші Андрія Малишка та ін.

Материал предоставлен руководителем "Мужского вокального ансамбля Фолькстон" Евгением Медведевым


Ансамбль Халіди Сиротюк
Чоловічий ансамбль камерного хору “Відродження” за ініціативи студента ІІ курсу НМАУ ім. П. І. Чайковського Євгена Мєдвєдєва з’явився на світ 21 серпня 2002 року, і першим твором були “Коломийки” в обробці Андрія Гнатишина (1906-1995, українська діаспора у Відні). Виступ був присвячений 11-й річниці Незалежності України. Наступного виступу довго чекати не прийшлося: в осінньому турі Камерного хору “Відродження” містами Південної Німеччини ансамбль співав для діаспори в містах Йєна та Ерфурт. Наприкінці напруженого 2002-2003 навчального року відділ культури міськвиконкому Криворізької міськради надав можливість хору “Відродження” трохи ”розслабитись”, об’єднавши приємне з корисним – унікальну природу Південного узбережжя Криму з участю у Міжнародному фестивалі творчої молоді та студентів (Алушта, Партенит), на якому ансамбль теж не залишився поза увагою. Саме повертаючись додому, директор училища, Людмила Володимирівна Ракітянська, запропонувала більш серйозніше підійти до справи, заручившись своєю підтримкою. На честь 12-ої річниці Незалежності України ансамбль приймав участь у міському святковому концерті, на якому пригорнув до себе увагу відділу культури та був запрошений на Новорічний концерт до міськвиконкому. Готуючись до концерту, ансамбль паралельно вивчав зимовий обряд колядування та готувався до виступів на Різдвяному концерті в КММУ та Фестивалі духовної музики. В січні 2004 року «За збереження, розвиток національних традицій, свят і обрядів та участь у міському фестивалі духовної музики «Від Різдва до Різдва» чоловічий ансамбль «Фолькстон» був нагороджений дипломом та пам’ятним знаком Відділу культури виконкому Криворізької міської ради. 22 січня 2004 року адміністрація Криворізької міської музичної школи № 3 «виносить велику подяку керівнику вокального ансамблю «Фолькстон» за участь у концерті, присвяченому Дню соборності України». Прозвучала як духовна музика, так і обрядовий фольклор.


Євген Мєдвєдєв
До Дня визволення Кривого Рогу, святкування якого проходило 22 лютого в місцевому театрі, хлопці підготували «Песню о далёкой Родине» з к/ф «17 мгновений весны» у власному опрацюванні без супроводу. Це був перший виступ колектива на великій сцені в концертних смокінгах, а не в народних костюмах, в яких він, так би мовити, народився. 24 серпня «Фолькстон» розпочинав міський святковий концерт з нагоди 13-ої річниці Незалежності України. Прикро, що ансамбль мав учбовий статус, і наприкінці кожного навчального року кількість учасників могла зменшитись. Нажаль, восени 2004 року, колектив був змушений відмовитись від перебування на базі училища, проте 9 травня 2005 року пісня «Спасибі, солдати» (муз. І.Карабиця, вірші Б Олійника) у виконанні «Фолькстону», безумовно, прикрасила святковий концерт з нагоди Дня Перемоги. Подальше життя ансамблю стає все цікавішим, але й більш відповідальнішим. 3 серпня 2005 року його керівник отримує благословіння Преосвященного Єфрема, Єпископа Криворізького та Нікопольського, на випуск компакт-диску «Моїй Україні». Працюючи практично цілодобово, роботу було виконано за тиждень. Звичайно, що якість залишала бажати кращого, але без вагомих капіталовкладень чекати іншого результату не було сенсу. 24 серпня 2005 року «Фолькстон» разом із мешканцями міста святкували чергову річницю Незалежності в одному з наймальовничиших куточків міста, проспівали й декілька пісень з першого альбому, в тому числі й прем’єру пісні Володимира Тарасенка «Моїй Україні».


29 грудня 2006 року перший відеозапис ансамблю
Початок нового навчального року приніс значні зміни в творче життя колективу, який змушений був зробити деяку перерву в роботі. Повністю змінився і його склад. Останнім виступом того року була пісня «Вчителько моя» у власному опрацюванні на ювілейному вечорі ст.викладача-методиста КОМУ В.О.Кокаревой з нагоди 40-річчя її викладацької діяльності. Хлопці не могли пропустити нагоду знову прийти на урок, отримати мудру пораду, відчути теплу посмішку. Несподівана активізація творчої активності розпочалася напередодні Різдв’яних свят наприкінці 2006 року. Протягом двох місяців проходив ретельний відбір нового складу вже київської версії ансамблю «Фолькстон». Сталося наче диво, і 29 грудня 2006 року було зроблено перший відеозапис різдв’яної програми із вже оновленим складом та новим репертуаром вокального ансамблю «Фолькстон» (м.Київ).


Ювілейний концерт камерного хору Відродження
Працювати було напрочуд зручно і приємно через повне взаємопорозуміння, природній вірний баланс голосів та домінування духовних цінностей над матеріальними. Крім того багато нових барв та виконавських можливостей привнісла креативна ідея додати до чоловічого виконання жіночий голос. Початок черговому етапові творчого життя колективу поклав виступ солістів ансамблю ”Фолькстон” Є.Мєдвєдєва, О.Балабана та М.Клинецького на Ювілейному концерті камерного хору “Відродження” 31 березня 2007 року в великому залі Криворізького обласного музичного училища. Виконавши твори П.Майбороди „Ми підем, де трави похилі” та І.Шамо „Києве мій” за диригування Н.М.Чернійчук, яка власноруч зробила оркестровку для струнного квартету, колектив отримав надійні перспективи для подальшого продуктивного розвитку безперечно невичерпного творчого потенціалу.


Дніпропетровський будинок органної та камерної музики
Набувши статусу ”Чоловічий вокальний ансамбль „Фолькстон” Криворізького обласного музичного училища», колектив одразу почав готуватися до участі в IV фестивалі „Наддніпрянські Пасхальні піснеспіви” (11-13 травня 2007 року, м.Дніпропетровськ). 13 травня 2007 року ансамбль „Фолькстон” був запрошений на Гала-концерт вищеназваного фестивалю та отримав Благословенну Грамоту Митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея та Диплом III-го ступеня із подарунками від Дніпропетровського міського голови І.І.Куліченка. Намагаючись підтвердити свій професійний рівень, 15 травня,через два дні після виступу на фестивалі, ”Фолькстон” приймає участь у звітному концерті училища на честь 75-річчя Дніпропетровської області в Дніпропетровському будинку органної та камерної музики. На такий позитивний результат виступу не сподівались й самі учасники колективу. Адміністрація училища на чолі з Л.В.Ракітянською щиро подякувала хлопцям за вагомий внесок у музичне мистецтво Дніпропетровщини. 26 червня, з нагоди Дня Конституції України, ансамбль разом із виконкомом Центрально-Міської райради привітав в залі музичного училища підприємців та працівників району. З нагоди професійного свята Дня працівника металургійної та гірничо-добувальної промисловості солісти ансамбля разом із Народним депутатом України Олександром Вілкулом, представниками Уряду, обласної держадміністрації, міськвиконкому та адміністрацією привітали колектив Північного ГЗК. Гірники гостинно зустріли гостей та запропонували подальшу співпрацю. Чоловічий вокальний ансамбль „Фолькстон” Криворізького обласного музичного училища провів напружену підготовку до XVI-ої річниці Незалежності України та 24 серпня 2007 року прийняв участь у міському концерті з нагоди свята. Доречі, фонограму виступу було записано відомим аранжувальником, екс-учасником гурту «Джазекспромт» (м.Київ) Юрієм Зорьою. В процесі підготовки до виступу, як завжди, обговорювались майбутні перспективи творчого розвитку. Нарешті, з 1 вересня 2007 року колектив приступив до відповідальної роботи в напрямку нових творчих здобутків за допомогою матеріально-технічних засобів Криворізького обласного музичного училища. Вже за 2 місяці, 9 листопада 2007 року, хлопців запрошують прикрасити своєю появою на сцені Палаца культури ім. Артема святкування з нагоди Міжнародного Дня студента, а через тиждень солісти ансамбля Є.Мєдвєдєв, О.Балабан та С.Комов віддають данину шани фортепіанному відділу Криворізької музичної школи № 3 з нагоди його 50-річчя.


Хор отримав І-у премію і Золотий приз Фестиваля Праги
В країнах католицького віросповідання Різдво Христове приходить дещо раніше, разом із тим завчасно розпочинається підготовка до нього. За таких обставин камерний хор «Відродження» вирушає до центру західноєвропейської культури, Батьківщини видатного Б.Сметани «Златої» Праги, і вже 30 листопада змагається за приз композитора Пітера Ебена в Народному Домі Виногради (м.Прага) в рамках Міжнародного Різдв’яного фестиваля. Наступного дня вокальний ансамбль «Фолькстон», який був учасником хору, співав на відкритті Різдв’яної ялинки на Староместькій площі Праги, по-справжньому відчувши подих свята, що наближається. Ввечері цього ж дня стало відомо, що хор отримав І-у премію і Золотий приз Фестиваля. Повернувшись на рідну землю, відпочивати часу не стало через підготовку до православних Різдв’яних свят, перше з яких – День Святого Миколая. Надвечір 18 грудня «Фолькстон, разом із ансамблем «Співаночки» (кер. Т.Месропова) відкрив святковий концерт у Великому залі музучилища, який поклав початок зимовому обрядові. Серед почесних гостей був настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці протоієрей Анатолій, який звернувся до всіх присутніх із благословінням на подальшу плідну працю в ім’я Української православної церкви. В рамках Різдв’яних філармонійних концертів народився творчий тандем з оркестром студентів «Естрадного відділу» під кер.І.Курило. Подія відбулася 28 грудня 2007р. Два колективи разом виконали відому пісню з репертуару Ф.Сінатри “Let It Snow” та прем’єру музичної композиції В.Пікуля «Новорічна посмішка». Виступ було відзначено на високому рівні, і, як завжди, з’явилися нові ідеї щодо реалізації творчих задумів.


Театр ім. М.Горького, м. Дніпропетровськ
Вранці 29 грудня хлопці разом із Головою Центрально-Міської районної у місті Ради С.М.Каверніченком привітали колектив виконкому із наступаючими святами, проспівали й декілька колядок. Новий 2008 рік розпочався підготовкою до участі в XV Всеукраїнському фестивалі духовних піснеспівів «Від Різдва до Різдва» (м. Дніпропетровськ). 30 січня 2008р. «Учительський і учнівський колектив Криворізької педагогічної гімназії висловлює подяку директору Криворізького обласного музичного училища Ракітянській Л.В. та худ. керівникові чоловічого ансамблю «Фолькстон» за надану допомогу (виступ ансамблю в педагогічній гімназії) у вихованні духовності підростаючого покоління». Так сталося, що робота в ансамблі у хлопців не є основною. Але, за основним місцем роботи, колеги учасників колективу добре знайомі з його творчістю та нерідко запрошують прийняти участь у своїх святкових заходах, що свідчить про концертний напрямок діяльності колективу. Того ж дня, вже за декілька годин після виступу в гімназії, ансамбль прибув до Театру ім. М.Горького (м. Дніпропетровськ) задля підготовки до виступу на XV Всеукраїнському фестивалі духовних піснеспівів «Від Різдва до Різдва». Під час виконання програми співати було напрочуд комфортно через присутність у складі журі Народної артистки України, берегині української народної пісні Ніни Матвієнко. Її тепла посмішка заохочувала та допомагала пронести святковий настрій крізь всі фестивальні дні.


с. Вільне Криворізького району
1 лютого 2008р. керівника «Фолькстону» знову було запрошено до Дніпропетровська на прес-конференцію до Дніпропетровського міського Голови, де обговорювались питання подальшого розвитку фестивалів «Від Різдва до Різдва», «Пасхальні піснеспіви» та «Колокольні дзвони», які вже давно стали візитною карткою духовного життя Дніпропетровщини. Наступний день став дуже знаменним в історії колективу. «Фолькстон» став володарем Диплома лауреата фестивалю, отримав Благословенну Грамоту Митрополита Іринея, а найголовніше – «За значний внесок у розвиток українського музичного мистецтва і збереження національної пісенної спадщини, вагомі творчі здобутки, високий професіоналізм» був нагороджений Грамотою Дніпропетровської обласної Ради. Нагороди та подарунки вручали Народна артистка України Ніна Матвієнко, Дніпропетровський міський Голова Іван Іванович Куліченко та Голова обласної Ради Юрій Григорійович Вілкул. 22 лютого 1944р. Кривий Ріг було звільнено від німецьких окупантів. Тому з великим задоволенням хлопці прийняли участь в святкуванні 64-ої річниці Визволення Кривого Рогу. Серед почесних гостей на концерті були присутні Міський Голова, Голова обласної Ради, заступник Голови Облдержадміністрації, представники міста-побратима Нижнього Тагіла (Уральський АО, Російська Федерація). «Фолькстон» в супроводі ансамблю «Рапсодія» (кер. Є.Прохоров) виконав пісню нашого земляка О.Сьомки «Жывые помнят», створивши серед глядачів відповідну атмосферу шани і вдячності воїнам-визволителям. Резонансний виступ на XV Всеукраїнському фестивалі духовних піснеспівів «Від Різдва до Різдва» (м. Дніпропетровськ) поклав початок творчим відносинам із виконкомом обласної Ради на найвищому рівні. Весна 2008 року розпочалась із виступу на рідній сцені музичного училища з нагоди 85-річного ювілею найстаршого та найшанованішого свого вчителя Лариси Федорівни Сухановой. А згодом ансамбль знову вирушив до обласного центру на запрошення управління культури і туризму виконкому Дніпропетровської обласної Ради з метою ближчого знайомства із творчістю колективу. Зустріч відбувалась на сцені Дніпропетровського театру опери та балету. Також колектив було запрошено до участі у IV-му Міжрегіональному хоровому фестивалі духовного співу «ХРИСТОС ВОСКРЄСЄ!» ( 14-16 травня 2008 р., Концертний зал ім. М.Лисенка, м. Запоріжжя), в якому «Фолькстон» прийняв участь, отримавши Диплом лауреата та цінні подарунки. А наслідками запрошення на Гала-концерт вищезгаданого фестивалю було щире спілкування з прихильниками своєї творчості не лише із України, а й з-за кордону. Багато хто з іноземців в кінці кінців зрозуміли невмирущість української народної пісні, пропаганду якої і вбачає головним напрямком своєї діяльності наш колектив. 31 травня 2008р., на честь 233-ої річниці рідного міста, "Фолькстон" приймає участь у святковому концерті на міському стадіоні разом із найкращими творчими колективами міста. На урочистостях були присутні Голова Дніпропетровської облдержадміністрації, Голова Дніпропетровської обласної Ради, міський Голова та багато інших почесних гостей, як криворіжців, так і представників міст Бердянськ, Нижній Тагіл тощо. Цю подію транслювали в мережі Інтернет в режимі «он-лайн» на 17 країн світу. «Фолькстон» залишився у пам’яті про це свято із піснею з к/ф «Вірні друзі», в якій присутні такі рядки: «О любви не мало песен сложено – я спою тебе, спою ещё одну…» – від щирого серця та з великою любов’ю . (Записано: ПК «Арселор Міттал Кривий Ріг, звукорежисер – Аркадій Валько). «За плідну бездоганну працю, особистий внесок у розвиток культури міста, справу естетичного виховання підростаючого покоління та з нагоди 233-ої річниці від дня заснування міста Кривого Рогу» художній керівник колективу був нагороджений Грамотою виконкому Криворізької міської Ради та отримав привітання від міського Голови Ю.В.Любоненка. Ансамбль «Фолькстон» не рідко приймає участь в благодійних акціях. Так 14 червня 2008 р. хлопці привітали ветеранів Криворізького товариства сліпих з нагоди 70-річчя організації. З нагоди Дня Конституції України та Міжнародного дня молоді 27 червня колектив разом із Народними депутатами України, депутатами Криворізької районної ради, Головою райдержадміністрації О.А.Фастовцем, Головою районної Ради В.С.Мельником, Генеральним директором та представниками ВАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг», керівниками сільгосппідприємств приймає участь у районних заходах з нагоди свята в с. Вільне Криворізького району. За гарний виступ ансамбль отримує Подяку відділу культури і туризму Криворізької райдержадміністрації.


На відкритій сцені біля Покровського собору м. Запоріжжя
На запрошення Запорізької єпархії та управління культури і туризму виконкому Запорізької обласної ради 15 серпня 2008 р. «Фолькстон» на відкритій сцені біля Покровського собору м. Запоріжжя співає із найкращими колективами міста з нагоди святкування 1020-річчя хрещення Русі. Доречи, це був перший виступ на замовлення з іншого міста, окрім рідного Кривого Рогу. Водночас із підготовкою до виступу колектив також мав змогу ближче познайомитись із красою та величчю славетного острова Хортиця – святинею України –, на якому отримав зручні апартаменти в однойменному готелі. Краєвид із вікон готельних номерів – Дніпро та Лівобережжя – налаштував на поетично-патріотичний лад. За смачним обідом згадувались рядки із пісні з репертуару ансамблю: «Коли шаблі без роботи, а коні на паші, посідають запорожці за горщиком каші…» Подальші творчі звершення ансамблю «Фолькстон» втілювались в життя завдяки участі в корпоративних концертних заходах, які організовувались такими підприємствами, як ЗАТ «Криворіжіндустрбуд», ТОВ «ЕСК», корпорацією «Енерджетікс», в ході яких популярність колективу раз за разом зростала. З нагоди Дня людей похилого віку 1 жовтня 2008 року «Фолькстон» привітав ветеранів виконкому в залі засідань виконкому Криворізької міської ради. А наступного дня колектив приймав участь в концерті, присвяченому Дню працівників освіти, на якому виконав пісню «Вчителька моя» (П.Майборода/А.Малишко). Як і завжди, ансамбль створив необхідну святкову атмосферу і був зустрінутий оплесками глядачів.


День хрещення Київської Русі
Відповідно до Указу Президента України № 668/2008 від 25 липня 2008 року «Про День хрещення Київської Русі – України», ураховуючи значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства, на підтримку ініціативи Національної ради з питань культури і духовності, Українського фонду культури, Української православної церкви, Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви, громадськості 16 жовтня в місцевому палаці культури ім. Артема відбулися урочистості з нагоди святкування 1020-річчя хрещення Русі. На концерті, в якому приймали участь кращі колективи міста, чоловічий ансамбль не залишився поза увагою. Серед глядачів були представники виконкому Криворізької міськради, Саксаганської районної в місті ради та майже все священство Криворізької єпархії на чолі з Його високопреосвященством владикою Єфремом. Участь колективу в подібних заходах підтверджує концептуальну спрямованість та гнучку репертуарну політику ансамблю.


Керівник Фолькстон
І от нарешті прийшов час повідомити про досить суттєву подію в житті колективу. Врешті решт, хлопці зібралися і відпрацювали концерт, який мав назву «Вечір ансамблевої музики». Окрім чоловічого ансамблю, в цій культурно-мистецькій події міста приймали участь такі колективи Криворізького музичного училища, як жіночий вокальний ансамбль «Співаночки» (кер. Т.Мєсропова) та ансамбль народних інструментів «Рапсодія» (кер.Є.Прохоров). У програмі концерту прозвучали камерні вокальні, вокально-хорові та інструментальні твори сучасних композиторів. Особливе значення цей концерт мав через те, що таким чином «Фолькстон» відсвяткував своє п’ятиріччя та вперше серйозно звітував перед постійними відвідувачами філармонічних концертів, не кажучи вже про те, що цей концерт, що відбувся 1 листопада 2008 року, співпав із Всесвітнім днем чоловіків та став відкриттям сезону філармонічних концертів 2008/09 р.р. За своєю режисурою концерт було складено із трьох органічних частин. Три колективи проявили себе як індивідуально, так і в творчій співпраці один з одним. Справжнім апофеозом вечора було живе виконання трьома колективами гімну Кривого Рогу «Кривий Ріг – моє місто», завдяки чому слухачі мали змогу не лише почути, а й вперше побачити виконання гімну свого міста. Окрім того, на сцені несподівано поєднались два вокальних ансамблі, утворивши собою камерний хор на базі «Фолькстону», який і надалі намагатиметься збирати творчих друзів.


День міліції
Після своєрідного звіту на сцені великого залу Криворізького музучилища, «Фолькстон» став на шлях підготовки до зимового обряду колядування. Але, наразі, не на довго залишився поза увагою прихильників своєї творчості. Так через два тижні ансамбль був запрошений Криворізькою районною радою відсвяткувати разом День працівника сільського господарства, а згодом і День місцевого самоврядування. Загальноміські святкові заходи з нагоди останнього, в яких також приймав участь колектив, відбулися на базі ДП «Овація» ВАТ «ЦГЗК». На свято були запрошені високоповажні представники місцевої еліти, а в концерті приймали участь, за традицією, кращі творчі колективи міста.


Юбилейный концерт мужского вокального ансамбля Фолькстон 3 часть 2013 год
Юбилейный концерт мужского вокального ансамбля Фолькстон в Дворце культуры им. Артёма 10.11.2013 года (к 10-летию коллектива, 3 часть).
Юбилейный концерт мужского вокального ансамбля Фолькстон 2 часть 2013 год
Юбилейный концерт мужского вокального ансамбля Фолькстон в Дворце культуры им. Артёма 10.11.2013 года (к 10-летию коллектива, 2 часть).
Юбилейный концерт мужского вокального ансамбля Фолькстон 2013
Юбилейный концерт мужского вокального ансамбля Фолькстон в Дворце культуры им. Артёма 10.11.2013 года (к 10-летию коллектива, 1 часть).
К 10-летию Фолькстон в гостях у программы ARTiCool
Программа ARTiCool - 16-й выпуск. Фолькстону 10 лет. Дата выхода в эфир: 17.10.2013 ТРК "Рудана" (г.Кривой Рог)
Добавить комментарий
Ваше имя:
Введите код:
Комментарий:

МУЗЫКАНТЫ Кривого Рога: Хор Возрождение музыкального училища МУЗЫКАНТЫ Кривого Рога: Наши соседи - музыканты

Хор «Возрождение» музыкального училища.(хормейстеры – Заслуженный работник культуры Украины Л. Красильникова, Заслуженный деятель искусств Украины В.Заволгин).

Одним из известных...

Волей судьбы, я бывшая Криворожанка, живу и работаю в городе Долинская – в 60-ти километрах от Кривого Рога (возле нашего города строится Криворожский горно-обогатительный комбинат). На таком же...